| xulescu000 a întrebat:

Daca am mereu "senzatia" de sete si stari de oboseala este posibil de a avea diabet?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sint mai multe cauze dar nu este exclus diabetul. Fa-ti repede analizele si tine regim strict daca este asa, pentru ca diabetul este cea mai parsiva boala: imbolnaveste toate organele din corp.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poate sa fie si altceva in afara de diabet!
Dar aceste stari pot fii cauzate din cauza diabetului.
Te pup!

| Danişor a răspuns:

Nu stiu ce sa zic ai putea avea apendicita. Poftim sindromele durere abdominală; inițial aceasta este vagă, difuză sau surdă, intermitentă sau colicativă (fiind o durere viscerală), localizată periombilical (în jurul buricului) sau în hipogastru (sub buric), urmând ca într-un interval de 4-12 ore să devină mai intensă, continuă și să localizeze în fosa iliacă dreaptă (prin iritarea peritoneului din jurul apendicelui apare durerea somatică).
anorexia (inapetența) este prezentă la majoritatea pacienților și precede apariția durerii.
grețuri însoțite de vărsături repetate; de asemenea poate fi prezentă pierderea apetitului alimentar.
constipație, durere de spate, o febră ușoară sau o meteorizare a abdomenului; la vârstnici, la copii și în anumite localizări atipice (retrocecală, pelvină) poate apărea diaree.
stare de oboseală și senzație de pierdere a energiei.

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

Daca si urinezi mult (6 ori pe zi) si iti e foame constant sunt sanse mari sa fie diabet

| deny2013 a răspuns:

Da