| wolder a întrebat:

De 3 zile dupa fiecare daca cand urinez raman cu senzatia de urinare inca 10 minute chiar daca nu am nevoie. Ma gandesc ca poate fi o raceala sau o infectie urinara. Am programare la ginecolog peste o saptamana, dar pana atunci ma gandesc sa fac o urocultura. Ce sfaturi imi puteti da? De la ce mai poate fi aceasta senzatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asa cum ai spus. Poate fi o raceala sau o infectie.

| 0rlando a răspuns:

Cel mai probabil ai o infecție urinară, după consultul ginecologic, mergi la un medic urolog.

| michelia a răspuns:

Fa urocultura dar si un sumar de urina inainte de vizita la ginecolog.
Cu rezultatele mergi intii la medicul de familie; s-ar putea sa nu fie nevoie de ginecolog.

| wolder explică (pentru michelia):

Oricum aveam in plan sa trec si pe acolo

| michelia a răspuns (pentru wolder):

Ginecologul nu te poate consulta daca ai dureri; tot reteta iti da. Si asta poate s-o faca gratis medicul de familie.

| wolder explică (pentru michelia):

Cred ca am candida deci vreau sa ajung urgent si la ginecolog.

| michelia a răspuns (pentru wolder):

Daca e asa, sigur.

| DraudeS a răspuns:

Cel mai probabil o infectie urinara. Nu ai cum sa stii cu exactitate pana ce nu consulti un medic.

Sanatate!