| lonelyloser0 a întrebat:

Buna TPU. De ieri îmi este foarte rau. Toată ziua de ieri m-a durut după cap gen ceafa și puțin din gât și nu prea puteam să îl mișc, m-a durut tampla dreapta destul de tare, am vomitat, nu am avut pofta de mâncare, îmi era foarte somn și am dormit toată ziua, am luat două pastile de paracetamol și tot nu îmi trecea. Azi dimineață parca îmi fu mai bine dar văd că iar mă încearcă durerea de tampla și gât. Ce as putea avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la medic. El este calificat sa iti spuna ce ai. Aici parerile difera.

| RxTx a răspuns:

Simptomele meningitei sunt urmatoarele:

Febra foarte mare (37, 5 grade Celsius sau mai mult)
Durere de cap severa
Rigiditate a gatului
Respirație rapida
Somnolenta
Sensibilitate oculara la lumina (fotofobie)
Stări de greata si vărsături
Dureri musculare sau articulare
Stări de confuzie
Dificultăți de concentrare
Convulsii
Lipsa apetitului si a senzației de sete
Iritații sau erupții ale pielii

| Crackman a răspuns:

Mergi la un doctor sa vezi ce iti zice