| JustRisa a întrebat:

Toată ziua m-a durut capul din cauză că am stat în curent. Durerea nu îmi cedează cu nimic. Tot iau pastile în speranța că îmi trece. Întrebarea mea este dacă pot lua Brufen în combinație cu Paracetamol. Am luat dimineață un Paracetamol, pe la 2 am luat Brufen, la 7 am luat iar un Paracetamol iar acum, la ora 1 vreau să mai iau un Brufen. Mi se pare că iau prea multe pastile la diferență de mai puțin de 8 ore, dar chiar nu știu ce să fac ca să îmi cedeze durerea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SpataroGiorgio a răspuns:

Salut! Incearca sa nu mai iei atatea pastile deoarece dauneaza sanatatii, mai bine fa ca mine. Stai in pat, mai bei un ceai, dormi si o sa treaca de la sine.
Insanatosire grabnica!

| iamdeeeeeni a răspuns:

Brufenul contine paracetamol in combinatie cu alte medicamente/substante. Daca nu te lasa deloc durerea, incearca totusi sa iei, dar eu iti recomand sa te pui sa te odihnest, iar daca si maine persista durerea, ia legatura cu medicul de familie...sa nu inrautatesti situatia cu pastile...seara faina!

| Alexandra1120 a răspuns:

Cumpara-ti o tigara si pune-o aprinsa in fiecare ureche, cu pastile nu o sa funcționeze