| joghu22 a întrebat:

De la un timp gandesc negativ și sunt niște gânduri care nu îmi dau pace. Vreau sa nu ma mai gandesc dar nu pot. Și am o stare foarte demoralizatoare și îmi e frica sa nu se îndeplinească. Voi ce credeti? Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Sunt gânduri obsesive. Vezi TOC. consulta un medic

| CleanHeart a răspuns:

Invata sa-ti controlezi gandurile toxice, ele nu valoreaza nimic si sunt false, mai bine gaseste o activitate care iti place si tine creieru ocupat cu ceva bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce fel de gânduri ai? Poți să-mi spui?

| joghu22 explică (pentru anonim_4396):

Îmi vin gânduri dacă moare cineva din familie

| anonim_4396 a răspuns (pentru joghu22):

Hai fi serios! Eu am bunicii si tatăl mort și totuși încerc sa merg înainte. E greu, dar merg.
Presupun ca tu nu ai pe nimeni din familie mort, nu?