| NotToday a întrebat:

De mai bine de 3 zile nu reusesc sa dorm calumea... Am dormit maxim 2 ore pe noapte. Cel mai probabil sunt stresat din cauza unei relatii care tocmai s-a sfarsit si care m-a derutat destul de tare (mi-e prea somn sa intru in detalii laughing). Ma pun in pat, simt starea de somnolenta, dar imi vin in minte tot felul de ganduri si nu am stare sa stau in pat pana nu le pun in practica sau le analizez calumea. Ce as putea face sa trec peste momentele astea sau sa dorm putin? Daca se poate, fara medicamente... Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
E greu asa, stiu.
Incearca sa nu te mai gandesti.
Bea un ceai de tei inainte de culcare intotdeauna.
Te pup!

2 răspunsuri:
| AlexDu a răspuns:

Trebuie sa mergi la un control la doctor si iti va spune el ce sa faci(cred). Daca nu, numara oilaughing sau bea un butoi de palinca si ai sa vezi ce repede adormi.laughing

| NotToday explică (pentru AlexDu):

Orgoliul nu ma lasa sa intru in vicii laughing La doctor parca mi-e groaza sa ma duc sa ii spun ca am ganduri cu fosta prietena, care nu ma lasa sa dorm laughing