| SmallStep a întrebat:

In ultimele 5 nopti am dormit intre 3 si 5 ore. Astazi am tensiune, cred ca din cauza asta (142 cu 80). In urma cu doua saptamani cardiologul, la un control de rutina, a spus ca nu am nimic la inima. Ce ma sfatuiti sa fac in legatura cu tensiunea si cum sa reusesc sa am un somn de calitate cu suficiente ore dormite? Sunt foarte obosit dar tot nu reusesc sa dorm. Pastile de dormit imi e frica sa iau avand in vedere starea actuala + iau deja multe medicamente inclusiv antibiotic pentru laringita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Laringita nu trece cu antibiotic. Tensiunea nu este deocamdată mare. Pentru somn, mișcare multă în timpul zilei.