| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, de mai mult timp ma doare capul prea des, vad cateodata in ceata si am ochii sanatosi. Cand imi misc capul imi aud oasele cum se freaca, imi amorteste cateodata fruntea, ma doare la gat in spate cand il dau pe spate, cand dau capul in stanga dreapta simt ca o durere la oase la gat cateodata.Si mi se intampla sa imi simt creierul de parca ar fi ametit amortit, prima oara in clasa a 9 a am avut ganduri compulsive si un usor tremor la cap, adica mi se misca fara sa vreau iar atunci nu beam alcool de loc, pe la 15 cam obisnuiam sa beau alcool prea des, dar acum la 17 nu mai beau deloc, ce credeti ca ar putea fi? Nu am spus la nimeni de astea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Te duci la medicul de familie, ii zici tot, si ala te va trimite unde trebuie si vei afla ce ai.
Daca ai ganduri compulsive inseamna ca ai si tulb compulsiva sau ceva de genul.

| Catrice a răspuns:

Da tu cat stai pe telefon/calculator pe zi?

| Byb2001 explică (pentru Catrice):

Cam mereu

| Byb2001 explică (pentru Catrice):

5 6 ore

| Mosotti a răspuns (pentru Catrice):

N-are nici o treaba, nu e normal sa fim telefono si smartofobi, are altceva el. Altfel ar avea toti ce are el.
Trebuie sa consulte un medic, si ala ii zice ce are.

| Catrice a răspuns (pentru Mosotti):

Stai tu cu capul într-o poziție cu ochii în telefon câteva ore și mai vedem.

| Mosotti a răspuns (pentru Catrice):

Nimeni nu sta chiar asa, te mai duci la toaleta, mai mananci, mai intorci capul asa din cand in cand, inseamna ca eu trebuia sa raman cu gatu stramb de cat am stat pe telefon, nici vorba. Ca nu stau cateva ore intr-o pozitie.
Are altele el.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Spondiloza cervicala sau herneie de disc cervicala.

| Mirel4412 a răspuns:

Ce crezi ca raspuns primesti pe TPU? Nu mai sta pe telefon, fai 10 min de exercitii ale gatului dimineata, vezi daca salteaua pe cari dormi e veche sau daca ai o pozitie ciudata a somnului, daca dormi cu becul sau alte surse de lumina aprinse, ori esti racit. Du te la medic si lasa sfaturile de la noi