| RainbowCat a întrebat:

De o saptama mi se ia piela de pe degetele de la maini pana la palma! Acum a inceput sa se ia si de la degetele de la picioare! Nu stiu ce sa fac! Este vreo boala? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SimonaCristina a răspuns:

Pare sa fie lipsa de vitamina A. Sanatate!

1 răspuns:
| pietrean a răspuns:

Poate fi o micoza, care nu se trateaza asa usor, poate fi o lipsa de vitamina A.Trebuie sa mergi la un medic dermatolog, dupa ce iei o trimitere de la medicul de familie.