| TheAnswerMan a întrebat:

De o saptamana mi se ia piele de pe degete.
Dar nu cateva bucatele mici de piele ci pe 2 degete mi sa luat jumatate de deget de piele.Din varful degetelor porneste totul.
Inainte sa inceapa sa mi se ia pielea am fost la mare si am inotat.
Oare e de la apa sarata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosminovici18 a răspuns:

Nu are legatura apa sarata si mie mi s-a intamplat si poate si altora e lipsa de calciu! Asta e o manifestare a lipsei de calciu si in cazul asta trebuie sa consumi cat mai mult produse lactate sau sa-ti iei de la farmacie calciu sub forma de medicamente!