| AlynaLuca28 a întrebat:

De vreo 6 luni in timp ce ma spal pe dinti am inceput sa am greata de la pasta de dinti. Am incercat si o pasta noua dar degeaba. Oare de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alexandrualind a răspuns:

Buna!

Pasta de dinti nu trebuie inghitita deloc.

| Anonimmus234 a răspuns:

Daca se intampla asta dimineata, e din cauza ca te speli direct pe dinti, nu mananci nimic.Iar pasta de dinti nu este un aliment, asa ca va creea greata. Daca se intampla asta de fiecare data cand te speli, probabil ai alergie la unul dintre ingredientele principale ale pastei de dinti.

| ColoredSmile a răspuns:

Bună! Asta se întâmplă datorită chimicalelor prezente în pasta de dinți. Și eu m-am confruntat cu aceeași problemă, și mai aveam și gingivită. Mi-a cumpărat mama o pastă de dinți pe bază naturistă și de atunci nu mai am probleme. Te pot ajuta dacă vrei să încerci. Lasă-mi un mesaj doar happy