| FlorinaRuby a întrebat:

Buna TPU.de vreo doua zile am un fel de zgarci in lobul urechii, se simte cand pun mana.Am avut si o umflatura si cand am apasat pe ea a iesit chestia aia alba ca din cosuri, nu stiu daca are legatura cu zgarciul ala. Dar ce ar putea fi? Si cum pot sa-l vindec? Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E un granulom. Incearca sa pui comprese cu Rivanol rece (de la frigider) Daca nu trece in 5-6 zile, va trebui sa mergi la ORL sa ti-l scoata, fiindca altfel se va tot infecta, va supura si va creste.

| Kittynika a răspuns:

Poate ti s-a infectat de la cercel. daca ai gauri

| Bulinaaaaa a răspuns:

Poate ai avut in punct negru sau un cos sub piele. da cu pusin rivanol.

| FlorinaRuby explică:

Daca era cos sau punc negru nu era asa mare,si dupa ce am spar cosul zgarciul a ramas, nu cred ca are vreo legatura, m.am gandit ca poate are pentru ca nu arata ca un cos, ci ca o umflatura

| FlorinaRuby explică:

Da am gauri, dar ce sa fac?