| different a întrebat:

Gaura in lobul mic al urechii.Help me!straight face

Am 5 gauri in ureche si de curand mi-am dat-o pe a 6-ea in lobul mic al urechii. Nu stiu daca m-am exprimat bine dar sper ca intelegeti ce vreau sa spun. Este zgarciul acela mic aflat putin mai sus de lob.Partea proasta este ca l-am dat acum 4-5 zile si inca nu mi s-a vindecat. Mi se inroseste si am impresia ca face puroi.In primele zile mi-am dat cu spirt insa am aflat ca coace si am inceput sa-mi dau cu betadina, insa nu am observat vreo schimbare. Stiti cumva ce as putea face, in afara sa-l scot, caci nu prea vreau sa ma gandesc la asta. Va rog!

Răspuns Câştigător
| Helvete a răspuns:

Stiu la ce te referi. Parca avea o denumire, dar, in fine, nu imi mai amintesc nici eu acum. Mi se pare cam putin 4-5 zile pentru vindecare, mai ales la locul acela. Mai lasa-l vreo 3-4 zile, si daca nu observi nicio schimbare, din pacate, ar trebui sa-l scoti. Fiindca se poate infecta nasol si nu e prea placut.