| ღArySოﺁℓεღ a întrebat:

De vreo luna mi-au iesit niste bube micute de la ceafa in jos si pe umeri. Credeam k o sa-mi treaca dar s-au inmultit. M-am dat cu crema dar doar s-au uscat putin dar inca nu s-au dus. Ce sa fac? Recomandati vreo crema sau ceva?
Funda! Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 1Q a răspuns:

Este de la caldura asa se face la varsta pubertati in fiecare seara date cu pudra de talc si acum ca este vara stai mult la soare si o sa iti treaca

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Du-te la medic, nu se știe ce poate fi. Nu da cu creme sau să iei medicamente fără să știi despre ce e vorba.

| Parazitu1990 a răspuns:

Cauta la farmacie Albastru de metil,sau nidoflor de sulf.Tin sa precizez, cand ai ceva rana, infectie, mancarimi, nidoflorul este sfant!