| chesse1337 a întrebat:

Buna TPU.Deci aseara am luat un paracetamol pentru ca ma durea maseaua.Eu obisnuiesc sa il tai in 4 bucatele si sa il iau.L-am luat dar..simt ca parca am ceva in gat de cand l-am luat. Pot manca, pot bea apa, etc numai ca e o senzatie nasoala ca si cum mi-ar fi ramas in gat pastila.Trebuie sa precizez ca bucatile erau cam ascutite.Mami mi-a zis ca mi-au zgariat esofagul si ca va trece in cateva zile.Voi ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Emilia2499 a răspuns:

Da, si mie mi s-a intamplat, coltul de pastila ti a zgariat esofagul. Iti trece repede nu te ingrijora

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Mami tau are dreptate.

| Sofer a răspuns:

Am pățit. Îți trece în câteva zile.