| anonim_4396 a întrebat:

Aseara am luat 15 pastile de paracetamol. Azi dimeata ma durea foarte tare stomacul si capul. Le am vomitat.
Mai exista vreun risc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Dar de ce ai luat 15 pastile?
Care este motivul?
Ar trebui sa consulti un medic desigur, doza e mare, riscuri poate exista.

| AFR81 a răspuns:

Mai bine ar fi sa iti bagi mintile in cap si sa ceri ajutor specializat daca simti nevoia. Data viitoare cand o sa ceri atentie luand nu stiu cate pastile din nu stiu ce medicament, s-ar putea sa o patesti mai rau.

| anonim_4396 explică (pentru AFR81):

Nu am facut o pentru atentie. Daca o faceam pentru atentie ma duceam in mijlocul strazii si tipam ca ma sinucid si iau pastile.

| Kaℓi a răspuns:

Daca le-ai luat aseara, nu stiu ce ai dat afara de dimineata... alea s-au topit si s-au absorbit. Nu stiu daca e o doza periculoasa tare, insa paracetamolul e destul de toxic oricum. Cred ca daca te intoxicai, se intampla deja pana acum, dar poate ar trebui sa vorbesti totusi cu un medic.
Ori poate ai noroc si nu patesti nimic, mai mult, nu o sa mai racesti muuuuult timp happy

| anonim_4396 explică (pentru Kaℓi):

Sper sa patesc. Le am dat afara doar pentru ca m-a obligat bff