| lonyanna a întrebat:

Bună, TPU!
Deci. Să recapitulăm. Dacă m-am trezit de dimineață cu o pată maronie-roșiatică, dar acum nu mai vine si imi vine iar secreția vaginală, înseamnă ca mi-a venit menarha (prima menstruație)?
Mulțumesc.
Fundă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DouaPuncteIcs11 a răspuns:

Dap! Stiu cum e! Crede-ma! Vine odata la 30 de zile sau la 29.Noteaza-ti pe cat ti-a venit si luna vitoare pe aceeasi data te vei confrunta din nou! ATENTIE! Daca te doare burta rau mergi la un control medical!

6 răspunsuri:
| mary4048 a răspuns:

Daca pana acum nu te-ai mai intalnit cu asemenea situatie, atunci esti fata desteapta si ai intuit bine! E posibil ca ciclul sa fie neregulat in primele luni, sa nu te sperii daca nu este la data fixa sau lipseste.Bine ai venit in randul adolescentelor si ai grija, fiindca de acum se poate institui o sarcina daca faci prostioarebig grin

| acidickiddo a răspuns:

Draga mea, ai avut pana acum vreo menstruatie? Intreb pentru ca daca ar fi prima, as intelege de ce se manifesta astfel.

| lonyanna explică (pentru acidickiddo):

Da este prima. Mi-a venit pe 21 dar am pus intrebarea asta ca sa fiu sigura

| GeooFenomenala a răspuns:

Inseamna ca dawinking de fapt inseamna ca ai devenit femeie vezi daca si in urmatoarele zile va contiunua sa curga sange inseamna ca da :* sper ca te-am ajutat :p funda? big grin

| sufletdeadult a răspuns:

Da :X