| Getter123 a întrebat:

deja de cativa ani intampin o problema, pierdera echilibrului sa-i zic asa.De exemplu cand merg pe strada, picioarele mele o iau razna, calc normal (pe toata talpa) dar inconstient merg in dreapta sau stanga, nu imi pierd controlul, merg in zigzag parca as fi drogat sau cine stie ce si pare urat in fata oamenilor. Picioarele imi calca inconstient uneori gresit (mai spre lateral) si se intampla cand merg spre dreapta cand spre stanga, ceva se intampla ca inainte nu aveam problemele astea.Tin sa mentionez ca atunci cand merg cu cineva si vorbesc parca se mai linisteste.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Incearca sa iti faci un control la ureche. Poate te intrebi de ce.
Pentru ca urechea este aparatul resp de miscre si echilibru.

| Getter123 explică (pentru Crackman):

Nu stiu, imi este teama sa nu fie ceva la creier, stiu ca de la ureche se transmit semnalele spre creier dar poate la creier e problema nu la ureche. Unde ar trebui sa merg?

| Crackman a răspuns (pentru Getter123):

La orl, cam orice clinica privata sau spital are.