| Spoiled a întrebat:

este ceva normal ca menstruatia sa vina cu o saptamana mai devreme in fiecare luna? De exemplu, luna trecuta mi-a venit in 7 iar acum in 1. Asta se intampla de 3 luni deja. Normal imi aparea pe data de 20-21 fara a se abate vreodata de la regula... Ar trebui sa ma ingrijorez? Sau sa ma obsnuiesc cu asta, presupun ca in fiecare luna va fi asa...
Am 13 ani happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este relativ NORMAL!
Nu ai de ce să te îngrijorezi.

Asta înseamnă că, în ultimele 3 luni, durata CM s-a micşorat : ai ajuns la un CM de 25 de zile.

Oricum, NU e nici o problemă : durata CM variază ( în general ) între 25-35 de zile.

Toate cele bune.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Obisnuieste-te happy. Menstruatia nu este niciodata regulata, mai ales in primii ani. De fapt, eu o am de 5 ani si tot nu e regulata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ai 13 ani si probabil esti inca la inceput.
Este normal sa fie asa.
Cu timpul se va regla.
Te pup!

| Liiiax99 a răspuns:

Este normal, esti la inceput, cred... fiecare femeie e diferita si la fiecare se intampla asa ceva...Stai linistita.

| Spoiled explică:

Va multumesc tutor, m-ati mai linistit happy

| bursuc001 a răspuns (pentru Spoiled):

Cu plăcere!

O seară frumoasă.