| Oanaraluca1962 a întrebat:

Bună TPU,
Eu la vârsta de 1 an am intrat in comă.
Eram pusă la aparat din câte mi-au spus parintii mei.
Și acum de 3 zile mă înteapă la inimă mai ales când respir adânc și doare foarte tare.
Ce înseamnă asta?
Ar trebui să mă îngrijorez?
Dau funda pentru cel mai bun răspuns!
O zi bună!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Poate fi o problema psihică, nu neaparat fizica. Faptul că ai fost in coma la un an nu te face mai sensibilă acum.

| NGheorghe a răspuns:

Ideea e sa nu stai speriată,
ai ce ai, poate e grav poate deloc,
te îngrijorezi după ce aflii ca este rău si iei măsuri
sa trăiești ca speriata din lipsa de ocupație... doar asta este ceva ce te poate slabi si apoi îmbolnăvi
fa ceva sport, sau ceva exerciții fizice zilnic

| oz_1736 a răspuns:

Vorbeste cu o farmacista, iti poate da aspacardin sau alte pastile de genul asta. Apoi la medicul de familie si el decide, iti da tratament ori te trimite la cardiolog. Nu te speria degeaba. Atunci a fost alta problema