| fearlessss a întrebat:

Eu vreau sa slabesc deci si sa mananc mai putin.La mese mananc mai putin decat in general problema este ca pana la urma mai mereu rontai ceva.Am niste seminte cu tarate de grau(parca) de la Sanovita si cred ca mananc intr-un ..Sau..azi am mancat intr-una seminte din astea si dintr-o salata facuta de mami(salata avea brocoli,morcov,varza, branza, ridichii).Cum sa scap de pofta asta de mancat ceva? In special acele seminte..nu stiu de ce imi plac asa mult. Fundaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| einenebun23 a răspuns:

Pur si simplu impuneti de maine nu mai mananc intre mese. Daca reusesti sa elimini acest obicei (mancatul intre mese) vei vedea ca o sa apara si rezultatele si incearca ca ultima masa sa fie la 19:00.

| fearlessss explică (pentru einenebun23):

Ultima masa e la 18:00 happyMersi de raspuns. Funda

2 răspunsuri:
| SLideLO a răspuns:

Uite o pagina super! pe mine m-a ajutat sa slabesc destul de mult. sunt retete delicioase si sfaturi. adminii zic ca nu vor likeuri si ca vor pur si simplu sa ajute, dar eu le-am dat like. ei zic sa le trimitem mesaje cu ce curiozitati avem si ne raspund. eu am pus vreo 5 intrebari si mi-au dat niste raspunsuri foarte bune.inca nu au multe postari dar tot ce au pus e folositor si ti-am zis, poti sa ii intrebi pe ei tot ce vrei. nu stiu daca te ajuta in legatura cu mama ta. si a mea e la fel dar eu tot asa mananc. sper ca te-am ajutat. chiar iti recomand sa intri si sa ii intrebi ce vrei tu. uite :https://www.facebook.com/profile.php?id=234543670085007&ref=ts&fref=ts