| anonim_4396 a întrebat:

Help me. Ieri mi-a venit stopul mentionez ca a fost ok in mare parte, dar asta am fluxul foarte mare, curge non-stop la 2 ore trebuie sa-l schimb, numai pot, maine am scoala, nu stiu ce sa fac. Un sfat ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă este mai abundent decât de obicei posibil să fii răcită, bea ceai de mușețel/crețișoară.
Hemoragia este mult mai violentă.
Pa, pa.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce treabă are școala cu menstra?
Când ai să fii salariată nu te mai duci la serviciu sau ce?
Este și normal să ai mai abundent, în primele 3 zile fluxul este mare, din a 4 zi începe să scadă până se va opri. Tu ești în măsură cel mai bine să-ți cunoști organismul, nu noi.
Sfat? Să mergi să te schimbi des, folosește tampoane pentru flux abundent (super plus, scrie pe ambalaj) în primele zile, apoi folosești pe cele plus, zilnice, etc.
Pa, pa.

| DouaPuncteD a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Buna, iti multumesc pentru raspuns. Vreau sa mentionez ca fluxul este foarte mare. Am tampoane super plus si degeaba. Ma gandeam daca va fi asa, maine ce voi face la scoala? Posibil sa am hemoragie?

| DouaPuncteD a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Buna, iti multumesc pentru raspuns. Vreau sa mentionez ca fluxul este foarte mare fata de cum l-am avut eu pana acum. Am tampoane super plus si degeaba. Ma gandeam daca va fi asa, maine ce voi face la scoala? Posibil sa am hemoragie?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru DouaPuncteD):

Bună.
Dacă este mai abundent decât de obicei posibil să fii răcită, bea ceai de mușețel/crețișoară.
Hemoragia este mult mai violentă.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Bea cate o tableta de Calciu de 500mg de doua ori pe zi.

| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Daca vrei sa ti se mai opreasca, bea putina tarie.asa am facut si eu.

| 3TeoDora3 a răspuns:

Asa e normal nu te panica...a doua si a 3a zi mereu e mai abundent