| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Buna TPU.
Iarna trecuta (2010), am mers la doctor pentru ca aveam dureri mari de cap, raceam ff des si mi-a spus doctorul ca am sinuzita frontala.
Si mi-a dat o punga intreaga de pastile.comprimate efervescente : upsarin si inca un fel, nu mai stiu exact, nurofen, si altele, in fine nu conteaza asta. Dupa 2 saptamani, nu mai aveam dureri de cap, nimic. Dar acum iar ma doare capul si asa
Mentionez ca in acele 2 saptamani am mers la doctor sa imi pun ochelari straight face, si posibil ca durerile nu au mai aparut si din cauza ca am inceput sa port ochelari, nu?
Si cum spuneam iar au aparut durerile de cap ...si ma dor oasele fetei, aceleasi dureri ca si inainte, posibil sa apara sinuzita din nou? Si ...eu stiam ca nu trece in cateva saptamani/luni cu o punguta de pastile straight face
Si mai am o intrebare...
Am mers in vara, la control la ochi.Am la ochiul drept -1, 00, si la stangul -1, 25.
Doctorul mi-a spus ca ma lasa inca asa, adica, cu ambele lentile cu aceleasi dioptrii, la ambele 1, 00 ca sa se obisnuiasca ochiul.in fine.si i.am spus doctorului ca ma deranjeaza, cand dau ochelarii jos imi lacrimeaza ochii ff tare, ma ustura si trebuie sa ii pun imediat. Mi-a recomandat picaturi parca lacrimax!?, nu mai stiu exact, nu cred ca se numeau asa
Si am cautat de atunci pastile, si nici acum nu am gasit.
Intr-un timp nu mai ma usturau asa, dar acum iarstraight face
Multumesc celor care au avut rabdarea sa citeasca.
Fundita si raspunsuri folositoare va ofer.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| PamfleticaTotHellenne explică:

Picaturi**scuzehappy
Am cautat picaturi dar nu am gasit!