| kaira17 a întrebat:

Bună TPU! Am nevoie de ajutor! xD
Seara trecuta la revelion m-am sărutat cu iubitul meu iar acum am buza de sus umflata. Cum as putea sa scap de aceasta umflatura? nu-mi place deloc cum arata deoarece o parte e mai mare decât cealaltă ???? și nu stiu cum am ajuns sa o am???? ca nu mi s-a mai întâmplat pana acum.

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Te-a mușcat? De aici poate fi. Folosește ceva pentru umflături. Creme sau pastile. Recomand Arnica gel.

| kaira17 explică (pentru AnemonaP):

Mulțumesc mult

7 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Luați-o și voi mai ușurel. Poate ești mai sensibilă. Sărutul e plăcut și fără să folosești dinții.

| 1997onur a răspuns:

-_-

| aiamicăgen a răspuns:

Bună! SI EU AM ACEEASI PROBLEMĂ CHIAR ACUM. (nu m-am sărutat cu nimeni) Nu stiu, poate că ești iritată sau ai herpes. Dă te cu o cremă specială pentru așa ceva. Eu folosesc aciclovir. Găsești la farmacie.

Sau bicarbonat cu apă. Pe mine mă ustură dacă fac asa so nu stiu dacă e chiar ok.

| kaira17 explică (pentru aiamicăgen):

Nu este herpes... este o umflamatie cel mai probabil de la lips bitting... am încercat cu gheata și s-a umflat mai tare? ba chiar a început sa se invineteasca putin

| aiamicăgen a răspuns (pentru kaira17):

Poate te-ar putea ajuta o farmacistă. Nu zic că e foarte ok sa le ceri lor ajutorul la orice ( de aia există doctor) dar minimul de cunoștințe il au si ele si sigur te ajută.

| kaira17 explică (pentru aiamicăgen):

Mulțumesc