| Carinciq a întrebat:

imi cade parul de un an de zile,am facut masti, am folosit sampoane costisitoare si nimic nu mia ajutat, cu o luna in urma am fost la dermatolog si mi-a prescris revalid capsule si spray minoxidil2%,la fel nimic nu s-a schimbat, acum vreau sa folosesc fiole si sampon L´Oreal Elseve contra caderii parului, insa vreau sa continui si cu minoxidil.Intrebarea mea este daca pot sa folosesc si minoxidil,fiole,pus si o masca pentru cadere in acelasi timp? poate si din cauza ca pun prea multe imi cade, oare sa-l las sa se opreasca de la sine, cert este ca nu prea cred! multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Tzukushi a răspuns:

Citeste te rog aici cateva sfaturi spuse de mine :* :* sunt multe nu le pot scrie aici

http://mariabeautytips.wordpress.com/......hidratare/

| AdiMrr a răspuns:

Mie mi se intampla intr.o anumita perioada. Mai inti ar trebui sa te tunzi, am auzit ca si parul tocit are un efect. Mie imi cadeau vreo 20 de fiecare data cand ma pieptanam. Dupa ce m-am tuns nu am avut problema. Apoi incearca sa schimbi carearea ca se slabeste scalpul.

| Carinciq explică (pentru AdiMrr):

Mie imi cade cam in fiecare zi 200-300 fire, deacum nu mai stiu ce sa fac