| Bizzle a întrebat:

Imi curge sange din nara dreapta. Dar cum sa va explic, doar daca bag de ex servetelul sau degetul il scot u sange. Mie care nu mi-a curs niciodata. Dar nu e prima oara cand mi sa intanplat plat la fel, nu cu mult timp in urma. Ce pot face? Sa ma ingrijorez sau oferitimi o explicatie!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| dentartes a răspuns:

Daca nu curge fara sa atingi acolo nu e nicio problema. mucoasa nazala e foarte sensibila si acolo asa numita "pata vasculara a lui Kisselbach" care la unele persoane sangereaza si la cea mai mica atingere. asadar, nu mai baga nimic in nas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Evită să mai bagi tot felul de chestii în nas, mucoasa nazală e foarte sensibilă la orice atingeri!
Te pup!

| karsivan a răspuns:

Sa mergi la un consult ORL, este posibil sa ai mucoasa inflamata si sa ai nevoie de tratament sau sa nu ai nimic grav si te duci acasa linistit.

| genTlemeNNN a răspuns:

Ar trebui sa te duci la medicul de familie pentru a nu se agrava mai tare.

| extremer11 a răspuns:

Nu te ingrijora! Fa asa: stai pe spate si ridica numai degetul mic de la mana dreapta. Intr-un minut e gata. Garantat.