| TheHobbitHere a întrebat:

Maine la ora 4 dimineata trebuie sa fac o injectie in posterior (ampicilina+gentamicina)
O sa doara? Am mai facut si la ora 12 tot ampicilina cu gentamicina, dar a durut, asta o sa doara? O sa ma obisnuiesc?
Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BJK1903 a răspuns:

La inceput normal ca te doare, dar dupa 2-3 injectii nu o sa te mai doara. Asa mi s-a intamplat si mie, dar a trecut dupa 2-3 injectii. Numai bine, funda? happy

3 răspunsuri:
| thewomaninwhite a răspuns:

Crede-ma injectiile dor intotdeauna, la orice varsta le-ai face.

| DrGeorge a răspuns:

O sa doara putin din cauza ca este este facuta intro zona cu tesut muscular.
Daca este facuta de cineva cu mana usoara o sa fie putin mai bine.

Răspuns utilizator avertizat