| βέiiiβiiişoor a întrebat:

Buna TPUhappy

In dimineata aceasta m`am trezit cu niste bubite pe buza.In partea dreapta jos sunt trei. Ce sunt alea? Nu ma dor dar le simt si.:-s nu`i confortabiloh go on
Sublinez faptul ca imi musc foarte des buza in partea aceeabig grin.

Fuundabatting eyelashes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Muscandu-ti buza ai creat o solutie de continuitate la nivelul mucoasei ceea ce a favorizat aparitia herpesului. Cumpara-ti Aciclovir crema de la farmacie( costa in jur de 5 lei) si aplica pe bubite masand usor, de 5-6 ori pe zi, pana se usuca leziunile.
Dezobisnuieste-te de a traumatiza buzele, cumpara-ti o strugurina si hidrateaza-le constant, altfel herpesul va recidiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai virus herpetic, sau esti spuzita din cauza vantului si umezelii de la muscaturi.