| Cristi7Cristinel a întrebat:

Neata TPU!
Dimineata cand m-am trezit mi-a aparut la buza de sus (in partea stanga) o iritatie (un feli de bubite rosii), nu ma mananca doar ma doare.
Parintii au spus ca e din cauza ca aseara m-am culcat insetat (dar nu imi era sete aseara).
Please cine ma poate ajuta primeste FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa ai un herpes. Nu trebuie sa simti tu setea, organismul este insetat mai ales daca ai mincat ceva gras sau greu de digerat. Mergi la farmacie si cere crema anti-herpes.

| andreeaskumpic a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau plasture special pentru herpes

| anonim_4396 a răspuns (pentru andreeaskumpic):

Dar de ce imi raspunzi mie si nu celui ce a pus intrebarea? Pe el trebuie sa-l ajuti.

5 răspunsuri:
| EmyEmyy a răspuns:

Si eu am asa doar ca in ambele parti, si cand mananc ma doare ca trebuie sa deschid gura... dar au trecut zilele stii cum se spune "Timpul vindeca orice rana " si nu ma mai doare asa tare. Bafta!

| 1oFARAON a răspuns:

Ai herpes si nu e problema ca esti insetat ai mancat cv care nu tia priit bine la stomac
ori u nu te speli pe fata etc ca si de la asta poate aparea de la multi microbi

| Cristi7Cristinel explică (pentru 1oFARAON):

M-am spalat pe fata chiar inainte sa ma pun in pat.