| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU!

In primul rând vreau să slăbesc la burtă, picioare, mâini până la vară și nu știu ce aș putea să fac. Voi ce imi recomandați?
O dietă calumea pe care să o țin o perioada lunga de timp, ceva exerciții? Sunt fată, am 15 ani, 1, 63 m și 61, 7 kilograme.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ruj3 a răspuns:

Si eu am 15 ani doar ca sunt mai slabuta am 48 kg, dar totusi vreau sa slabesc.Incearca sa maninci de toate cate putin, in market gasesti legume congelate asta ar trebui sa fie mincarea ta de baza, nu minca seara macar cu 3 ore inainte de somn, doar fiert sau copt nu prajit, carnea de porc exclusa categorit incearca vita sau pui de asemenea fiarta, seara fa exerciti.
https://www.youtube.com/......tps?/watch am inceput un mod de viata sanatos si sunt vizibilee schimbari a tenului, slabesc...
succes pup:*
funda?

| xlader a răspuns:

Mama a slabit 10 kilograme.Alearga si fa sport.