| anonim_4396 a întrebat:

In scoala mea este varicea. Avem cam 5-6 cazuri in clasa.Am un baiat care inca mai are semne si a venit la scoala. A stat numai langa mine si prietena mea pentru al ajuta cu temele. Dupa cum arata parca nu s-a facut bine deloc.Cred ca i-a dat si altui coleg deoarece de cand a venit el s-a imbolnavit.Azi este a 3 zi de cand vine la scoala si dimineata am vazut niste bubite medii ca bataturile rosii cu ceva umflat pe spate.2 sunt lipite aproape, langa umarul stang si cealalta pe mijlocul spinarii. Mai am 3 grupari langa vaccinul de pe mana stanga si una mica pe mana. Ce credeti sunt de la piscaturile de tantar sau de al varicela.
PS.: care este diferenta dintre Pojar, Rujeola, Varsat de vant sau Varicela?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

In varicela apare eruptia inclusiv pe pielea capului. Daca ai bubite si acolo s-ar putea sa ai varicela.

1 răspuns:
| gokart a răspuns:

Trebuie sa te vada un medic