| Ðσℓℓɴιηנα a întrebat:

Please eu nu radeti de mine. Cum sunt mai brunetica la culoarea parului, mi se obsrva mai tare firele de par sau puful de pe mana. Asa ca m-am epilat cu epilatoru. Cam dureros si dupa 2 minute mi-au aparut 2 bubite mai pe langa cot. Acum in scoala mea este si epidemie de pojar sau de varsta de vant(nu mai stiu sigur). Azi cand am venit de la scoala si m-am uitat pe mana stanga, mi-au aparut 4 blandute. Nu mai pot de mancarime. Mentionez ca nu am facut nici pojar, nici varsat de vant. O fi din cauza ca m-am epilat? Va rog din nou sa nu radeti de mine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
19 răspunsuri:
| KirigayaKirito a răspuns:

Ciudat, si mie mi-au aparut, si am inteles ca e cv virus thinking De la epilat ti se fac iratatii, insa trebuia in toata zona unde te-ai epial, nu doar pe cot, mai ales daca ti-au aparut si altele.Iti recomand sa mergi la un medic sa vezi despre ce e vorba in cazul in care bubitele se extind sau nu se vindeca in urmatoarele 3-4 zilewinking

| IlegalSmile a răspuns:

Nu. Nu este din cauza ca te'ai epilat pe maini. Posibil sa fi luat si tu pojar. Ia acele 2 bubite care ti'au aparut pe cot cred ca este din cauza ca te'ai epilat. [si eu cand m-am epilat pe maini, mi'au aparut niste bubite pe cot ]
Nu stiu ce sa zic. Cred ca ai pajor. ar fi bine sa te duci la docto sa-ti spuna ce ai exacttongue

| crmr a răspuns:

Daca ai si febra esti bolnada dar e foarte posibil sa ai varsat de vant

| Ðσℓℓɴιηנα explică (pentru crmr):

Am avut febra saptamana trecuta si am stat in casa o saptamana.

| crmr a răspuns (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

Dap ai varsat de vant asa mi s-a intamplat si mie

| Céline7 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te duci la medic sau sa rogi pe cineva sa se uite la bubite. Odata in viata toti trebuie sa aiba varsat de vant iar daca nu ai avut niciofata varsat de vant inseamna ca ai acum!

| titisan70 a răspuns:

Ai cocarlicoza.

| Ðσℓℓɴιηנα explică (pentru titisan70):

Da-te mah... deviezi de la subiect. Si cocalar esti tuh nu eu. Eu am cerut sa nu va bateti joc de mine, da ce sa-i faci bunu simt, cei 7 ani de acasastraight face

| Ðσℓℓɴιηנα explică (pentru titisan70):

Da-te mah... deviezi de la subiect. Eu am cerut sa nu va bateti joc de mine, da ce sa-i faci bunu simt, cei 7 ani de acasastraight face. Daca nu ai venit decat sa iti bati joc de mine, hai las-o balta si sterge-o la alte intrebari.nu-mi veni mie cu boli neexistente.

| titisan70 a răspuns (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

Ai inceput de sfarsit.

| Ðσℓℓɴιηנα explică (pentru titisan70):

Daca ai venit numa asa de bataie de joc, gaseste pe altcineva pe care sa-l afecteze, cu mine nu-ti merge. Si s-ar putea sa se intoarka roata happy

| Ðσℓℓɴιηנα explică:

Scuze ca am scris de 2 ori acelasi lucru big grin

| bellasweet a răspuns:

Nu este din cauza epilatului ai pojar din scoala de la tine. funda?

| JustanApple a răspuns:

Este posibil sa fie o iritatie.
sau ai facut varsat
, dar la varsat bubitele au un lichid in interior

| JustanApple a răspuns:

Este posibil sa fie o iritatie.
sau ai facut varsa, dar la varsat bubitele au un lichid in interior

| Ðσℓℓɴιηנα explică (pentru JustanApple):

Poi cand m-am scarpinat, s-o facut mai mare adica s-a marit si m-am speriat ca parea sa aiba ceva in interior.Am vrut s-o rup dar cand am incercat asta m-o cam durut si nu am mai rupt-o... Asta e bubita de varsat de vant? Ca eu nu prea stiu ceva despre varsatul de vant.

| JustanApple a răspuns (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

Nu stiu dar am avut si eu si sora mea varsat de vant, si stiu ca aveam niste bubite cu un lichid in interior

| phm a răspuns:

Raspunsurile de mai sus, desi sa speram ca nu e cazul, sau pur si simplu te-ai iritat, se mai intampla si daca e asa vor trece de la sine(spun din experienta) tongue

| marinika9 a răspuns:

Daca te maninca inseamna ca ai varsat de vint asa ca nu te speria nu e din cauza epilarii va trebui sa stai in carantina cam 7-14 zile si sa ungi bubitele cu verde de briliant, atit ninic special li se intimpla tuturor o data in viata asa ca profita de vacanta in care nu mergi la scoalahappyhappyhappyhappy