| Elisabianca12 a întrebat:

In urma cu o saptamana am fost la dentist si mi-am scos 2 masele. Le-am scos in zile diferite. Ideea este ca inca ma doare locul acela si nu prea pot sa manac din cauza durerii. Oare este normal? Si am observat ca ma doare mai mult atunci cand beau apa rece sau la frig. Nu ar fi trebuit sa treaca si sa fie totul ok? urat este faptul ca ma doare toata partea, nu doar acolo si nu inteleg de ce. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Locul unei extractii te poate durea cam 14-16 zile, fara ca nimic sa fie anormal. 14 zile dupa o extractie trebuie sa eviti mancarurile si bauturile prea reci sau fierbinti, precum si pe cele picante, iuti.

| Ramo80 a răspuns:

Pe mine m-a durut o luna dupa extractie dar durerea a scazut in intensitate cu trecerea timpului si in prima saptamana nu puteam sa rezist fara sa nu iau un analgezic. O sa-ti treaca, e normal.

| Elisabianca12 explică (pentru Ramo80):

Of! O luna!sad Multumesc frumos!

| Ramo80 a răspuns (pentru Elisabianca12):

Stai linistita, nu te va durea ca acum, va fi doar o jena si va trece la un moment dat.

| simona223 a răspuns:

Te doare deoarece acele locuri sunt sensibile.iar cand bei apa rece sau ies la frig. frigul iti ajunge la nerv.bafta

| ggmushki a răspuns:

Am gasit un articol care cred ca are raspunsul pentru tine. Vezi aici... http://stomatologie-sector3.ro/......e-dentara/