| andreirobert15 a întrebat:

acum o saptamana m-am dus la dentist pentru ca trebuia sa imi obturez o masea, mi-a obturat-o si a zis ca a fost caria adanca. Faza e ca acum ma doare de la aer rece sau daca beau ceva cald sau rece.
e normal?
funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| peticel20 a răspuns:

Pai nu ti-a pus pansament sau ti-a cazut? Daca te doare inseamna ca nu e nervul mort.

| Lindoro a răspuns (pentru peticel20):

Nervul moare numai daca il scoate dentistul din masea!

| peticel20 a răspuns:

Nervul doare daca nu e mort.Nervul nu moare doar daca il scoate dentistul, poate fi omorat si acasa tinand praf de cuisoare 2-3 zile in gaura, pentru ca praful contine arsenic, eugenolul are un efect antibacterian si analgezic si omoara nervul.Iti zic din proprie experienta, dar ma rog, intreaba-ti dentistul daca nu ma crezi.