| 0neMarionette a întrebat:

Incerc sa mai slabesc putin pana incepe scoala, alerg, fac abdomene si niste exercitii pentru picioare si fund. Incerc sa mananc mai putin si fara paine (mananc foarte multe fructe, mai ales pepene). Treaba asta am inceput-o de ieri.

Bun, problema este urmatoarea: cand am fost mai mica(10-11 ani thinking) am fost mai plinuta si am slabit imediat si mi-au aparut niste vergeturi pe picioare! nu se vad chiar asa rau, dar, sincer, nu-mi plac! Acum mi-este frica, daca slabesc asa de brusc sa nu-mi apara iar mai multe vergeturi! Mi-a spus mama ca pot scapa de ele cu o crema, dar nu stiu, n-am incredere asa mare!

In concluzie: vreau sa slabesc intr-o luna la burtica si putin la picioare, dar nu vreau sa stau cu frica asta de vergeturi. Ajuta-ti-ma cumva. Niste sfaturi? happy
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KnowelsMarilyn a răspuns:

Eu iti recomand sa o iei incetisor.In primul rand ar fi recomandat sa mergi la sala sau sa faci sport in fiecare zi.
Iar acum mancarea:atentie sa nu mananci prea multe fructe! Ele contin destul de mult zahar.Iti recomand sa mananci aprox. 3-4 fructe pe zi.Insa legume poti sa mananci cate vrei. Asa...Si in plus,ca sa poti slabi in mod mai sanatos si rapid, iti recomand:sa ai intr-o saptamana o zi a fructelor, in care sa mananci doar fructe, o zi a legumelor, o zi a pestelui si o zi a branzeturilor. Este garantat ca in minim 2 saptamani se vor vedea deja rezultate frumoase. Sper ca am fost de ajutor.Iti spun sincer ca eu, facand aceasta cura am slabit in 2 saptamani 5 kilograme.happy

| 0neMarionette explică (pentru KnowelsMarilyn):

OK, mersi mult! happy
O sa am in vedere si asta.

| KnowelsMarilyn a răspuns (pentru 0neMarionette):

Cu mare placere!happy

10 răspunsuri:
| Tchami a răspuns:

Exista exerciti pentru fund? laughing :X
Eu zic sa le faci doar pe alea smug as fi in limbi laughing smug Dupa el tongue

| 0neMarionette explică (pentru Tchami):

Da,exista. laughing

| Tchami a răspuns (pentru 0neMarionette):

Pff smug daca as fi fata eu as face calumea dinalea smug Sa se uite baieti smug eu sincer ma uit la fundu la fete thinking :$ tongue... Si m'as uita si dupa al tau smug
P.S:Sa ai un fund beton smug!

| 0neMarionette explică (pentru Tchami):

Mersi, mersi! laughing

| Tchami a răspuns (pentru 0neMarionette):

Yeah baby smug! Npc fund perfect laughing! tongue

| BurnGirl a răspuns:

Daca vrei sa te apuci de sport trebuie sa fi sigura ca te ti de el si nu te lesi dupa 2-3 luni ca apoi vezi tu celulita daca te lesi de sport.A si de celulita poti scapa cu un masaj intens si o crema buna de ex asta http://www.life-care.com/......-4040.html

| 0neMarionette explică (pentru BurnGirl):

Nu cred ca la mine este vorba de sport de 2-3 luni. Cred ca intr-o luna pot scapa usor de burtica! Ce incep, nu las neterminat. Multumesc pentru sfat! happy

| FructeBirou a răspuns:

In privinta consumului de fructe, recomandarea specialistilor este sa consumi aproximativ 400 de g pe zi. Ideal ar fi sa schimbi si tipurile fructelor consumate pentru ca fiecare fruct are propriile lui proprietati.