| AnotherAnswer a întrebat:

La vârsta de 12 ani, am fost la un cardiolog deoarece aveam dureri în piept și in calcai (ocazional), și mă înțepa rareori inima... Acesta mi-a făcut o cardiografie și mi-a recomandat să mănânc mai putina ciocolata, a spus că durerile apar in urma creșterii fortate(asta mi-a spus și doctorul de familie ), a spus că am aritmie cardiacă și nu mi-a sugerat tratament...
Acum am 16 ani, am o condiție fizică destul de buna, nu am mai avut probleme cu inima, insa mi-a mai curs sânge din nas uneori.
Eu vreau să practic football-ul și vreau să știu dacă sunt apt din punct de vedere medical
Bănuiesc că aș fi avut aritmie din cauza creșterii, dar ce știu eu?
Va cer un sfat! E chiar așa gravă? presupun ca daca ar fi fost, mi-ar propune sa fac tratament.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Si noi cum am putea sti? Mergi la medic, fa-ti toate investigatiile necesare si ai sa afli.

Răspuns utilizator avertizat