| Lucastef2009 a întrebat:

Salut,am fost acum ceva timp la medicul cardiolog pentru ca ma mai intepa in piept.Am facut toate cele necesare si mi-a zis ca nu am nimic, dar ocazional ma inteapa in piept, poate fi de la crestere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intepaturile in piept pot fii si de la reflux gastric (prea multa mancare inghitita seara) si de la atacurile de panica(induse de anumite frici sau emotii), fara sa aiba nici o legatura cu inima.
Cresterea nu are nimic cu intepaturile din piept, doar ce am mentionat mai sus.

| Hyperion7 a răspuns:

Câți ani ai?

| Lucastef2009 explică (pentru Hyperion7):

| Hyperion7 a răspuns (pentru Lucastef2009):

Daca nu te înțeapă des, nu e motiv de îngrijorare.
Uneori inima mai înțeapă fiindcă atunci ar crește ea, însă dacă episoadele sunt săptămânale sau lunare ar trebui sa schimbi totuși medicul pentru că sigur și probleme

| Ilovedinero a răspuns:

Nu, poate fi ca e doctorul prost.Fa-ti un ecagheu si schimba cardiologul.Si mie mi-a spus cand eram mica o doctorita ca " nu am nimic", se vedea efectiv pe mine ca nu eram in regula, plangeam continuu, dupa doua zile. smurd, UPU, operatie de urgenta, sistemul de sanatate din Ro este la fușareala, este ca sa fie si la prea putini le pasa, daca nu vii cu plasa si cu banii in mâneca nu te iau nici macar in evidenta si tot ei cer salarii mai mari si fac greve. interesant.

| Lucastef2009 explică (pentru Ilovedinero):

Am facut ecagheu

| Lucastef2009 explică (pentru Ilovedinero):

3 doctori au spus ca n am nimic si nu te gandi ca ma am intepaturi groaznice, sunt foarte suportabile

| Ilovedinero a răspuns (pentru Lucastef2009):

Frate nu e normal sa te doara, daca ru nu accepti ca este posibil sa ai ceva stai cu durerea, nu te opreste nimeni dar in viitor daca vor fi mai dese si mai dureroase sa nu te plângi