| anonim_4396 a întrebat:

Luna trecuta in iunie mi s-a terminat ciclu pe 30 iunie iar apoi in luna asta pe 13 iulie mi-a venit iar. worried Am 12 ani. Vi se pare normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BlackDarkAngel a răspuns:

Pai..esti la inceput! Poate fi vorba si despre o dereglare hormonala, dar daca aceasta problema persista consulta un medic! Te pup, pa!

7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sunt dereglari ale organismului. E la inceput, de aceea, până se stabilizează. Imortant e sa nu te tină mai mult de, nu stiu, 5-6 zile, la altii dureaza 3 zile, depinde de organism, dar mai mult de 6 zile nu e bine, atunci situatia devine ingrijoratoare).
Probabil, daca ti-a revenit ciclul intr-un timp asa scurt nici nu te va tine mult, maxim o zi-doua.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, e normal sa fie asa, la inceput. inca nu stie cum sa de comporte corpul tau, dar va invata cu timpul. fii fara grijawinking

| BlackDarkAngel a răspuns (pentru anonim_4396):

Atat de devreme? Eu nu prea cred. Trebuia sa ii vina cu o zi, doua, trei mai devreme sau mai tarziu, nu cu zeci de zile mai devreme (el fiind neregulat)

| BlackDarkAngel a răspuns:

Nu mi se pare normal,ti-a venit prea, prea devreme! Daca esti in primii ani de menstruatie, poate fi neregulat, dar nici chiar asa! Du-te cu mama ta la ginecolog, inainte de toate explica-i mamei tale ce s-a intamplat (daca nu stie) si apoi... fuga la medic!

| DarkBlood32 a răspuns (pentru BlackDarkAngel):

Pai mie mi-o venit ciclul in lunaianuarie 2012. Dar eu cred ca este doar o dereglare hormonala. tongue

| DarkBlood32 a răspuns (pentru BlackDarkAngel):

Mersi mult! kiss

| BlackDarkAngel a răspuns (pentru DarkBlood32):

Cu placere! :* Mersi de fundita.

| BlackDarkAngel a răspuns (pentru DarkBlood32):

Pai..esti la inceput! Poate fi vorba si despre o dereglare hormonala, dar daca aceasta problema persista consulta un medic! Te pup, pa!