| IamJustAgirl a întrebat:

Luni merg la mare si o sa stau o saptamana, ...problema e ca mie nu mi-a venit ciclul luna asta(inca nu imi vine regulat). Luna trecuta mi-a venit in 8 dar luna asta inca nu! Ce sa fac sa imi vina mai repede? Stiu ca e ciudat dar nu vreau sa merg la mare si sa fiu pe stop! Ce as putea sa fac? Sa ridic greutati? straight face
Ajutati-ma va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| JustABelieber a răspuns:

Pai...eu azi am venit de la mare si chiar in ultimele doua zile(cand ne distram cel mai bine)mi-a venit.Dar nu ai ce sa faci.Iti iei niste pantaloni scurti si stai in apa pana la genunchi.:*:*:*

| ellenuk a răspuns:

Asta e! mergi alta data! am auzit ca anticonceptionalele intarzie ciclul dar nu stiu cum se iau! cred ca trebuia sa iei inainte cu cateva luni! oricum asta e! mergi si roaga-te sa mai intarzie putin sau macar sa iti vina zilele astea

| MeeJenn a răspuns:

Nu poti sa modifici chestia asta. El vine cand organismul e pregatit. Nu forta lucrurile.

| credmma a răspuns:

Doar o cinconstienta ( cu tot respectul) asi-ar schimba regularitatea ciclului pentru a fii sexy sau a-si imbunatatii tenul.Decat in situatiile de chist, infectii urinare unde se recomanda anticonceptionale care schimba IN TIMP data fixa a ciclului, NU E BINE SA TE JOCI cand nu e de joaca