| Beautifullady189 a întrebat:

M-am decis sa fac ceva in legatura cu dintii mei... vreau sa ii inalbesc intr-un mod natural (fara sa merg la dentist), nu ii vreau perfecti...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Spalate cu bicarbonat in loc de pasta de dinti, o sa vezi rezultatul in 2 zile

| Mihaitza009 a răspuns:

Poti incerca spalandu-te de minim 5 ori pe zi de preferat de fiecare data cand pleci de acasa sau chiar si in casa dupa ce mananci ceva

| Beautifullady189 explică (pentru Mihaitza009):

Eu am gasit ceva aici... http://www.unica.ro/......38366.html mai caut ca e cam complicat

| Mihaitza009 a răspuns (pentru Beautifullady189):

Da merge de obicei cu sare si cu otel de mere dar cu otetul nu se impaca toti adica ii irita pe cerul gurii sau la gingii dar poti incerca

| Jyraiasenju a răspuns:

Incearca apa cu bicarbonat am auzit undeva de asta dar nu stiu daca functioneaza incearca daca vrei