| pufuletzandreea a întrebat:

M-am lasat de fumat de 9 luni si de 2 3 saptamani am o tuse seaca cu mancarimi in gat mici filoane negre in sputa.de o luna si ceva lucrez la un bar unde se fumeaza... poate fii de la fumul de tigara sau din cauza ca m-am lasat de fumat si mi se curata caile respiratorii.mentionez ca atunci cand fumam nu aveam simptomele acestea.am facut radiografie pulmonara si a spus ca e totul ok aaaa si inca ceva uneori respir greu.a mai avut cineva simptomele astea dupa ce s-a lasat de fumat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Buna

Cu siguranta e din cauza ca te-ai lasat de fumat.
Corpul tau era obisnui cu acel aer...acuma e rau ca daca ai zis ca lucrezi la un bar acolo se fumeza si tu va trebui sa inspiri din nou acel aer.

2 răspunsuri:
| fabian123321233 a răspuns:

Asta e problema ai fumat si acum plamanii tai sunt uscatii.
Du-te la spital e rau poti sa mori asa era si tatal meu.

| pufuletzandreea explică (pentru fabian123321233):

Deci dupa cum am mai spus am facut radiografie pulmonara si a zis ca totul e in regula