| SlenderMan1403 a întrebat:

Salut, am 14 ani si am fumat 5 luni (m-am lasat de curand). Nu fumam mult, doar o tigara doua pe saptamana cand ieseam cu prietenii. Am observat ca de cand am fumat am vocea mai ragusita si am o tuse seaca. Poate fi vorba de cancer la gat? I-am auzit pe prieteni ca riscul ar fi ridicat la cancer la gat...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenii tai spun doar prostii.La varsta ta e normal ca vocea sa fie un pic ragista deoarece ti se ingroasa vocea. Tusea seaca ca si vocea rgista piate fi de la raceala tipic acestei perioade.