| simplething a întrebat:

M-am trezit in dimineata asta cu o cuta veticala, vizibila la pleoapa ochiului drept.Ma mai si mananca din cand in cand. Voi consulta oricum medicul, dar am nevoie si de parerea voastra.
Ce credeti ca ar putea fi? Multumesc anticipat.
p. s.:Rog seriozitate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zamfiricaaa a răspuns:

Cred ca este urticarie. Daca esti meteosensibila poate aparea la schimbarile bruste de temperatura sau de presiune atmosferica. Este o forma de alergie, mai poate aparea si la consumul unor alimente sau medicamente, in mediile umede, vechi, neaerisite sau murdare. Un raspuns exact poti primi doar de la un medic care sa vada acea ''çuta''. Sanatate!