| RobBlack a întrebat:

Ma 14 ani, 1.81 si 90 kg. Stiu ca sunt gras si as dori sa slabesc deoarece nu mai suport sa fiu gras. As vrea ajutor in legatura cu dieta si sportul. Ma gandeam sa ma duc la sala sa alerg pe banda de alergat dar nu stiu daca ajuta. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, ajuta, dar nu doar alergi pe banda, trebuie sa faci si la alte aparate. Asta discuti acolo cu un antrenor.
Pentru dieta, doar fereste-te de alimentele nesanatoase care ingrasa gen dulciurile, patiserie, fast food, paine alba, sucuri din comert, prajeli etc. (Cam tot ce-i bun, i knowlaughing )
Si sa bei daca nu ai probleme cu stomacul apa cu lamaie.
O lamaie stoarsa la 2L de apa plata.

| KanezuY a răspuns:

Mananca mai putin.