| Alvin_8845 a întrebat:

Ma cheama Alex, anul acesta implinesc 16 ani, am aproximativ un metru 75 si 60 kg. Ma poate ajuta cineva cu un program pentru antrenament la abdomen (patratele) intr-un timp cat de cat ok plus ce ar fi indicat sa mananc? Ar trebuii sa iau ceva proteine/multivitamine? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Paix a răspuns:

In primul rand, alimentatia trebuie sa fie diversificata si mai scazut putin in grasimi si colesterol.
Fructe cat de multe poti.
Programul depinde si de tine cu cat vrei sa incepi si mai ales oblogatoriu sa cresti numarul de exercitii.
Exercitiile find de genu :
https://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474
Sunt cele mai bune exercitii, dar dpinde cate faci si cat de corecct.
Iti recomand sa incepi mai putin, apoi sa cresti cu cat de mult poti la fiecare data cand vei face!
Bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Paix):

" Fructe cat de multe poti." cel mai prost sfat pentru abdomen.

CAnd faci definire reduci LA MINIM fructele.

| Paix a răspuns (pentru Cosmin86):

Da boss, dar trebuie pentru refacere!