| Maxxie a întrebat:

Buna TPU ma confrunt cu o problema serioasa, bunicul meu a fost diagnosticat cu cancer gastric de vreo 4-5 cm bun am mers la un medic a facut operatia ia scos tot stomacul si o parte din esofag deoarece a avut o metastaza acolo, ce vreau sa imi spuneti dvs. din auzite, vazute s.a.m.d, are vreo sansa sa se vindece sa devina un om normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Didishorr a răspuns:

Pai, daca iti scoate esofagul o sa mananci cu un furtun toata viata, dar de stomac nu stiu. Totusi nu cred ca se poate, va avea mereu furtunul si nu va putea fi un om normal. Imi pare rau pentru bunicul tau

| Maxxie explică (pentru Didishorr):

Salut...bunicul meu a decedat in urma cu 9 luni.