| anaany a întrebat:

Ma doar burta mai mereu si se aud mereu cand ma culc zgomote intestinale.Am inceput si sa tremur uneori si cand inghit simt ca mereu imi sta mancarea in gat. Uneori nici nu pot sa respir bine.Mama mea a zis ca sigur e de la lipsa de calciu si mi-a dat niste pastile foarte mare care nu pot sa le inghit.Eu nu am luat pastilele cateva zile si le-am aruncat si iar au venit simptomele.Ce sa fac acum? Pastilele ale sunt prea mari sa le inghit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Mergi la doctor. Eu as adauga cat mai curand posibil.

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lasi rasfatul prostesc si iei tratamentul. Nu exista pastile prtea mari pentru a fi inghitite, exista doar copii mofturosi si care nu-si cunosc binele. Stii sa scrii, deci ai deja 7-8 ani, nu mai merge sa te comporti ca un copilas de 3 ani, incearca sa te porti ca o mica scolarita, nu ca un copilas de grupa mica. Poti face orice iti pui in minte si vrei sa faci, nu mai esti bebelus.