| cryssa a întrebat:

Buna TPU.
ma doare maseaua ingrozitor si abia maine am programare la dentist. ce as putea face sa imi treaca in noaptea astacrying. chiar nu pot dormi de durere.
p. s: am spart o acadea si mi-a cazut o bucata din plomba :-

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Baga spirt sau palinca (tarie 50-60 grd) la masea, asta amorteste repede, dar din pacate efectul nu este foarte indelungat.
Ce medic este ala care in asemenea cazuri nu te ia de urgenta? Mie mi se pare foarte urat sa faca asa ceva.
Cand iti trateaza maseaua, daca zice ca trebuie sa ti-o devitalizeze, alege varianta cu otrava, mie mi-a facut devitalizare sub anestezie si a fost rau si atunci si dupa.

| conundrum a răspuns:

Confirm ketonal.ia doua comprimate si baga-te la somn

| lorena283 a răspuns:

Ketonal sau nurofen

| 26Geo a răspuns:

Cryssa,eu sincer iti recomand sa te speli bine pe dinti,mai ales in locul ala,si apoi clatesti bine cu apa de gura (mai ales deasupra locului acela unde te doare),eu asa fac mereuhappy
Sper sa te ajute si pe tinehappy

P.S. - Nu recomand pastilele niciodata,sunt o pierdere de vreme si in plus nu te ajuta niciodata,fiindca acele pastile isi fac efectul mult prea tarziu,si daca nu ai mancat inainte,si mai gravsad, sfatul meu e sa nu iei niciodata pastile fara recomandarea medicului, recomand leacurile "clasice" - cele mai bunewinking