| KendiLori848 a întrebat:

Saptamana trecuta am fost la dentist si mi-a pus plomba. Acum nu pot dormi noaptea deoarece daca musc ma doare maseaua. Ce credeti? Care sunt cauzele durerii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| jmekerashu a răspuns:

Cel mai probabil ai avut o carie avansată și medicul nu ți-a protejat nervul când ți-a aplicat plomba - http://www.i-medic.ro/stomatologie/sanatatea-orala-si-plombele-dentare

Cu singuranță, trebuie să mergi neapărat la el și să îi spui problema. În mod normal nu trebuie să-ți ceară bani, e greșeala lui.

2 răspunsuri:
| kyliejenner a răspuns:

Nu ti-a pus bine plomba. Intoarcete la el

| giony54 a răspuns:

Plomba nu este bine pusa nu trebuie sa te doara nimic.Mergi la acelasi doctor si spune-i ce se intampla si el mai polizeaza plomba ca a pus-o prea mare.