| Mariiuta a întrebat:

Buna TPU ma doare maseaua si nu pot sa dorm si am baut azi pe la 19:30(cu aproximatie) 3 guri de bere pot sa iau acum panadol? e vreo problema? exista efecte negative? este antibiotic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caddy1609 a răspuns:

Nu are nici o treaba ..mai ales 3 guri de berelaughing. daca te doare maseaua tare iti recomand sa ceri de la farmacie "TADOR" e puternic si iti trece sigur!(doar sa mananci putin inainte) si bineinteles asta pana mergi la stomatolog sa te tratezi.bafta

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ia panadolul ca sa poti dormi.Nu e antibiotic.Este antiinflamator. Alcoolul din bere s-a dus pe...apa Sambetei!

| nony35 a răspuns:

Poti sa iei linistita panadol, berea are continut redus de alcool si au trecut si 4 ore de atunci...